Featured

Etiket Satın Alma Rehberi

Doğru etiket ve tedarikçi ilezamanitibarnakithuzurkalitekazanırsınız.

Image

Doğru Tercihe giden yol

Etiketler ürün hakkında bilgi, talimat ve uyarılar barındırıp bizi tehlikelere karşı uyarırlar. Görüntüsünün iyi olmasının yanında performasınının da ürününüz ile uyumlu olması gerekmektedir.

Yeni bir etiket oluşturmak, bir tasarım seçip onu etiket kağıdına basmak gibi basit bir süreç değildir. Titizlikle ve düşünerek süreç işletilmelidir.

Etiket ve tedarikçi seçiminiz sonucunda; Mükemmel bir şekilde yapışan ihtiyacınız kadar uzun süre dayanan bir etikete yada düşen, yıpranan, solan bir etikete sahibi olup.

Zaman, Para ve itibar kaybına uğrayabilirsiniz.

Tüketicinin ürününüzden önce deneyimlediği ilk şey ambalaj ve etiketiniz olacak. Sizi ve etiket ihtiyacınızı önemsiyoruz. Doğru etiketi ve en uygun üretim şeklini tespit etmek istiyoruz.

Etiketiniz sadece bir etiketten daha fazlasıdır

Satın alma sürecinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız bu rehberde ihtiyacınız olan uygun etikete ulaşmak için gerekli bilgilere ve tedarikçinizin nasıl olması gerektiği konusunda da fikir sahibi olacaksınız.

Sizinle tanıştığımız ilk anda çok fazla soru sorduğumuzu sizin zamanınızı çaldığımızı düşünebilirsiniz ama bu detaylı soruların cevapları sayesinde aşağıdaki sorunların yaşanma olasılığı en aza indirilmiş olur.

  • Etiketinizin kullanım ortamı için tasarlanmadığında yüzeylerden soyulabilir veya düşebilir bu da ürününüzün tüketicilerin gözünde ucuz ve dayanıksız görünmesine sebep olur.

  • Zorlu şartlara maruz kalan etiketler bu şartları için tasarlanmadı ise üzerindeki baskılar silinebilir veya etiket tahrip olabilir.

  • Etiketiniz kamu kurumlarınca belirlenen niteliklere sahip değil ise şirketiniz yasal kurumlarla muhatap olmak zorunda kalabilir.

  • Etiketiniz yapışacağı malzemenin yüzeyi için özel olarak tasarlanmadığında pot ve açma yapabilir.

  • Etiketinizde kurumsal marka ve renginiz tam olarak yansıtılamaya bilir.

Image

Etiketiniz kamu kurumlarınca belirlenen zorunlu niteliklere sahip değil ise şirketiniz yasal kurumlarla ve cezai yaptırımlar ile muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz.

Image

Fiyat ve Siparişinizden önce

Etiketinizin tam olarak neyi başarmasını istediğinizi netleştirin. Gerekir ise tasarım konusunda profesyonellerle çalışmayı düşünün. Etiketinizin potansiyel müşterilerinin beklentisi ile uyuşup uyuşmayacağından emin olun.

Etiketin uygulanacağı yüzeyin cinsi ve şekli, hangi dış etkenlerle karşılaşacağı, ondan beklenen görev, görünüşünün nasıl olacağı ve nasıl uygulanacağı konularını paylaşın.

Bu konularda vereceğiniz cevaplar etiket üretici firmanızın sunacağı bütçe ve alternatifleri belirlemesinde baskı yöntemleri tercihinde daha isabetli seçenek sunabilmesin yolunu açacağını göreceksiniz.

Yıllarca aksamadan sürecek bir tedarik zincirinizde zamanında ve doğru şekilde size ulaşması için artık karar sırası sizin.

Son olarak Maliyet ve Adet

Etiket birim fiyatını belirleyen en önemli etken;

Baskı hazırlık maliyeti yani 1 adet içinde 10.000 adet içinde baskı öncesi yapılması zorunlu işlemlerin yarattığı maliyettir. Bunu göz önüne alarak etiket ihtiyacınız daha detaylı tarif ederek size özel bir çözüm üretilebilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Maliyeti arttıran ikincil etken hammadde cinsinin yanlış tespiti ve ihtiyacınızn ötesinde maliyetli bir hammadde veya üretim şeklinin tercih edilebilmesidir.

İşinde uzman üretici ve müşteri temsilcileri sizin verdiğiniz cevaplar ile ihtiyacınıza uygun en uygun maliyetli teklifi sunacaklardır.

Image

Adres


ARTI Bilgisayar Etiket ve Promosyon San Tic. Ltd. Şti.

Merkez Mahallesi Tatlıpınar Sok Sağlamlar İş Merk. Kat 4

Kağıthane / İstanbul

Tel / Faks: 0850 549 9717